Merhaba, Cephekirala.com web sitemize hoş geldiniz.

Haritada İlanlarHATIRLANMA ORANI

Çok sayıda ürün kullanarak kitlelere erişimi artırabildiği gibi, açıkhava mecralarında sadece ihtiyaç olan bölgelerde mikro planlama da yapılabiliyor. Ayrıca mesajı büyük verme ve zap yapılma riski olmayan, bunların yanında doğal olarak hatırlanma oranı en yüksek mecra da yine açıkhava...

PAYI ARTIYOR
İşte bu özelliklerden dolayı son dönemde açıkhava reklamcılığının reklamdaki payı artıyor. 2003 yılından itibaren genel reklam harcamaları 2,7 kat büyürken açıkhava mecrasına yapılan yatırım 3,3 kat arttı. Bugün gelinen noktada da açıkhavanın pastadan aldığı pay yüzde 7'ye ulaştı.

HIZLI BÜYÜYECEK
Stroer Kentvizyon Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülçin Ulutürk Akca, yapılan tahminlere göre bundan sonra da açıkhavanın reklamın diğer ayaklarına göre daha hızlı büyüyeceğini söylüyor.

"Anadolu'da güçlenen markalar yatırım geri dönüşünü birebir gördükleri açıkhavayı giderek daha fazla kullanıyor. Klasik poster dışındaki açıkhava mecra alternatifleri artıyor. Tahminlerimize göre tüm açıkhavanın payı yüzde 10'lar civarında. Bu oran daha da artacak" diyor.

Kaynak: capital.com.tr HANDE YAVUZ