Merhaba, Cephekirala.com web sitemize hoş geldiniz.

Haritada İlanlar

FESPA, iç pazarın içine bakıyor ve son 12 ay boyunca tasarım trendlerini belirlemenize yardımcı olan en iyi basılan bazı işlerden bazılarını seçiyor.

Baskı bir süredir iç mimarlık pazarına önemli bir katkıda bulunuyor; duvar kağıdı, döşeme ve mobilyaları uzun yıllar süslemiş yazılı dekorlu.

Sınırları daha da ileri götürmek için tasarımcılar ile çalışan basım şirketleri ile piyasaya her zaman yeni fikirler geliyor.

Burada, geçen yıldan basılmış iç mekan çalışmalarına en iyi örneklerden bazılarına bakıyor ve bu ürünlerin öne çıkan tasarım ve basım pazarlarına ne gibi etkileri olabileceğini görüyoruz.

Palms yaz eğilimleri belirledi

Tasarımcı: House of Hackney

Açıklamalar: Palmiye ağaç baskısı, bu yaz iç mimarlık pazarındaki en büyük trendlerden biri olarak ortaya çıktı ve bu tür görüntüler bir dizi ürünte göründü. Burada, House of Hackney, Palmeral koleksiyonundaki duvar kağıdına, her biri £ 165'lik rulo satan palmiye özellikli.

Resim: Hackney Evi'nden nezaket

3D kendi abajur tonlarını bas

Lamba

Tasarımcı: Yok

Tanıtım: 3D baskı şimdi tüm öfkeli görünüyor ve iç tasarım yalnızca bu trendden yararlanmak için pazarlardan biridir. 'En Hafif', mıknatıslar üzerinden üssün üzerinde havaya uçan yeni bir 3D baskılı lamba ve kablosuz bir enerji ayarı. Bu, yeterince heyecan verici değilse, tüketicilerin ışık için kendi gölgelerini tasarlama ve 3D baskı yapma olanağı da vardır.

Resim: 3ders.org izniyle

Big Bang Teorisi yıldızı duvar kağıdına sıçrar

Hermes

Tasarımcı: Hermes

Tanım: Birçoğu için Big Bang Teorisi'nden Penny olarak tanınan Kaley Cuoco, evine at baskılı duvar kağıdı yükleyerek bu yıl bir adım daha ileri atlara olan tutkusunu attı. ET Online'a göre duvar kağıdı maliyeti 3000 $ 'dan fazla (€ 2,825 / £ 2415), maliyet ise önemli bir sorun değil Cuoco, ABD televizyon komedi dizisinin her bölümünde 1 milyon dolar kazanıyor.

Resim: Kaley Cuoco Instagram'ın izniyle

Şimdi bu sihirli bir tasarım!

Dinamo

Tasarımcı : Kelly Hoppen

Tanıtım: Uluslararası alanda tanınmış iç tasarımcı Kelly Hoppen, sihirbaz Dinamo ile göz kamaştıran bir dizi duvar kağıdı hazırlamak üzere bir araya geldi. Burada görülen 'Enigma', çıkıntılı bir direk efekti oluşturan üç boyutlu bir efekt.

Resim: Kelly Hoppen izniyle

Bandai Namco gibi oyun oynamıyor, yeni bir görünüm kazanıyor

Namco

Tasarımcı : Bandi Namco / Signbox / Resonate Architectural Interiors.

Tanımlama: Japon girintili firma Bandi Namco, Signbox ve Resonate Architectural Interiors'un yardımıyla bu sene London ofisini yepyeni bir görünüm kazandı. Altı aylık proje, yeni duvar kağıdı grafikleri ve vinil grafikler içermektedir.

Resim: Signbox izniyle

Dubai'de 3B baskılı ofis açıldı

Dubai

Tasarımcı : Undisclosed

Tanım: Kesinlikle bir iç hudut değil, ama yine de etkileyici bir başarı. Dubai, dünyanın ilk 3D baskılı ofisini açarak 2030 yılına kadar dünyanın 3D basım sermayesi olma planlarıyla ilerledi. Tam olarak çalışan 250 m2'lik tesis sadece 17 gün içinde tamamlandı.

Resim: WAM izniyle

Life, yeni Miami otelde bir kumsal

Miami

Tasarımcı: Bilinmiyor

Tanıtım: Arjantinli geliştirici Alan Faena tarafından tasarlanan Faena Hotel Miami Beach, Miami, Florida'daki Faena Bölgesi'ndeki ilk mülklerden biri olarak bu yıl iş dünyasına açıldı.

Lüks otel, içinde Miami'nin yerli palmiye ağaçlarını gösteren perdeler (resimde) dahil olmak üzere, basılı iç mekanlara sahiptir.

Resim: Telgrafın izniyle

Londra tarzında nasıl ziyaret edilir

Browns

Tasarımcı: Lewis & Wood

Tanıtım: Bu yıl, Londra'daki Brown's Hotel, bazı basılı ürünlerin yardımıyla Kipling Suite'e önemli bir yenileme imkanı verdi. Lewis & Wood tarafından sağlanan duvar kağıdı, Flora Roberts tarafından tasarlanmış egzotik yeşilliklerden bir desene sahiptir. Otel, Rudyard Kipling'in odadaki kalış süresince 'The Jungle Book'u yazdığına inandığından, Kipling Suite'e adını verildi.

Resim: Telgrafın izniyle

İç tasarımlı ısıtma

Itfaiyeci

Tasarımcı : Kerry Grady ve James Mingay

Tanım: Orijinal bir şeye zarar vermeden tarihi bir şömine görünümünü değiştirmek ister misiniz? Basit, yazdırmaya dönüş! Kerry Grady ve ortağı James Mingay tek tek kesip kiremit sargılar basılmış, daha sonra bunları orijinal şömineye uygulayarak görünümünü korur ve istenirse çıkarabilirler.

Resim: Metamark'ın izniyle

İç mekan tasarımı - bu bir aile meselesi

Aile

Tasarımcı : Carmen Baugh

Açıklamalar: Amerikan büyükanne Carmen Baugh, ailesi tarafından her zaman kuşatılmasını sağlamak için benzersiz bir yol bulmuştur. 66 yaşındaki çocuk, duvar kağıdı, perde, yastık ve hatta torunlarını, torunlarının yüzlerinin görüntüleri ile basılması için görevlendirdi. Burada perdeler ve duvar kağıdı önünde bir süveter üretiyor.

Resim: Spoonflower.com/PA izniyle

Hachette, yetenekli yazarlara övgüler yağdır

Hachette

Tasarımcı : Signbox / Craphic History Company

Tanım: İngiliz yayıncı Hachette UK'nin ev sahipliği yaptığı Carmelite House'da yaratıcı uygulama için yetenekli İngiliz firması Signbox listemizde bir kez daha yer almaktadır. Burada şirket, Hachette UK tarafından 3500 yazarın ismini taşıyan özel bir duvar resmi hazırladı. Signbox, işi tamamlamak için HP Latex 360 yazıcılarını kullandı.

Resim: Signbox izniyle

Rio ruhunu duvar kağıdı ile yakalama

Rio

Tasarımcı : Jumanjii

Tanım: Bu yıl Rio de Janeiro, ikinci büyük spor etkinliğini sadece iki yıl içinde gerçekleştirdi ; 2016 yaz Olimpiyat Oyunları 5-21 Ağustos tarihleri arasında kentte başlayacak . Oyunlara katılamayan insanlar, Jumanjii'den örnek olan 'Verdant Banana' gibi temalı duvar kaplamaları ile Brezilya şehirlerinden manzaralarla kendilerini çevreledi.

Resim: Etsy.com izniyle

Prada, Soho butik trendini belirledi

Prada

Tasarımcı : 2X4 / Steven Meisel / Prada

Tanıtım: Dünyaca ünlü moda markası Prada, New York Soho'nun tasarım firması 2X4'ün özel duvar kağıdı ile bu yıl makyaj yapmasını sağladı. Duvar kağıdı, Prada'nın sonbahar koleksiyonunun görüntülerini içeriyor

Resim: Prada izniyle

Corn Sarayı'nda Baskı

Mısır

Tasarımcı : Meyer Scherer & Rockcastle / Corn Palace

Tanıtım: Popüler ABD turistik, Corn Sarayı, bu uygulamayı oluşturmak için çevre dostu malzeme BioSurf kullandı. Biyolojik İşlem ile geliştirilen BioSurf, biyolojik esaslı, formaldehit içermeyen ve PVC içermeyen dekoratif laminat olup duvar panoları, masa üstleri, dolaplar, mobilya ve tavan plakaları gibi ürünler üretmek üzere üzerine basılabilir.

Resim: Woodworkingnetwork.com izniyle

Ikea yeni aralıklar yaratmak için tasarımcılarla bir araya geliyor

Ikea

Tasarımcı: Ikea / çeşitli

Tanım: Ikea bu yıl ilk kez moda tasarımcılarıyla moda ve ev iç mekanlarını bir araya getirerek yeni koleksiyonlar hazırladı. Burada resimde Giltig ürün yelpazesi yer almaktadır.

Resim: Ikea izniyle

Fince folklor iç tasarım sürecini kazandı

Klaus

Tasarımcı : Klaus Haapaniemi ve Mia Wallenius

Tanım: Fin zanaatkâr tasarım ve yaşam tarzı markası Klaus Haapaniemi'nin sanata, bale, müzik ve hikaye anlatımından etkilenerek modern bir bükülme ile doğaya, Fince folklora ve geleneksel dekorasyon alanlarına odaklanan bir yaklaşımı vardır. Şirket, bu renkli örnekler de dahil olmak üzere yastıklar, atışlar ve kilim gibi çeşitli iç mekan tasarım ürünlerinde tasarımlar yapıyor.

Resim: Klaus Haapaniemi'nin izniyle

Bir üst tasarımcının evinin perdelerinin arkasında bir göz

Tasarımcı: Rosita Missoni

Tanıtım: Ünlü İtalyan moda ailesinin Rosita Missoni, bu yıl The Telegraph'a kendi iç tasarım zevklerine dair bir fikir verdi. Missoni'nin Milano'daki dairesinde, oldukça renkli kanepeler de dahil olmak üzere bir dizi baskılı mobilyalar bulunur.

Resim: Telgrafın izniyle

İç tasarım için Pulitzer ödülü?

Pulitzer

Tasarımcı: Lilly Pulitzer

Açıklamalar: Lilly Pulitzer, müşterilere evlerini duvar kağıdı ve giyim firmasından desenler ve desenler içeren tekstillerle dekore etme fırsatı veriyor. Buradaki resim, sunulan renkli duvar kağıtlarının bir örneğidir.

Resim: Lilly Pulitzer'in izniyle

Wonderland'ı iç mekan tasarımıyla bölme

Alice

Tasarımcı: Bilinmiyor

Tanıtım: Tekstil ve duvar kağıtları iç tasarım pazarındaki baskı şirketlerinin temel dayanakları olmasına rağmen, bunu daha da ileri götürmek için nasıl bol bol örnekler var. Burada, Alice Harikalar diyarı tasarımı tamamen yeni bir görünüm sunmak için bir oda bölücüsüne basıldı.

Resim: Alice-in-wonderland.net izniyle

Amerika Adalet Lideri'ni kendi evinizde toplayın!

Galeri

Tasarımcı: Galerie

Tanıtım: Bazı aksiyon dolu duvar kağıdı için bu nasıl? Galerie tarafından hazırlanan kağıt, Superman, Batman ve Wonder Woman gibi suçla mücadele eden kahramanları içeren Amerika Adalet Ligi'nin görüntülerini içeriyor.

Resim: Galerie izniyle

İç tasarım pazarında baskı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler ve bu işlere nasıl erişebileceklerini anlayan FESPA, önümüzdeki yıl ana FESPA 2017 gösterisinde popüler Printeriors etkinliğini bir kez daha başlatacak .

Yazıcılar, yaratıcı yazıcıları ve üreticileri iç tasarımcıları, mimarları, alıcıları, otelcileri ve yaratıcıları, baskıyı iç tasarıma nasıl dahil edebileceklerini görme şansını sunmak için bir araya getirir.

8 - 12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Almanya'nın Hamburg Messe kentinde düzenlenecek olan Printeriors 2017'yi ziyaret ederek , yenilikçi baskılı ürün ve materyalleri içeren önde gelen iç mimarlarla ve mimarlarla tanışın.

İç mekan tasarımında baskı kullanmanın çevresel faydaları, tasarım ve baskı arasındaki iş akışları, baskı tedarik zincirini anlama ve fiyatlama yapılarını daha pek çok şeyle birlikte anlamak gibi ilgi çekici eğitim seminerleri ve konferanslara katılın.


Yazan: Rob Fletcher 21 Şubat 2017 
Kaynak: https://www.fespa.com/news/features/top-20-interior-prints-of-2016.html